Zdravotní statistiky vyspělých zemí jasně říkají, že největší počet infarktů je registrováno v pondělí ráno.
Co říkají tyto statistiky? Lidé raději dostanou infarkt, než by měli v pondělí ráno zase jít do té nenáviděné práce. 🙂

Prvním vážným příznakem, že si v pasti nenáviděného zaměstnání je to, že v noci z neděle na pondělí nemůžeš spát. Jdeš do práce se strachem, co se tam bude zase dít.
Máš jen dvě možnosti: najít něco pozitivního na své práci a znovu tam začít chodit s radostí, nebo změnit zaměstnání.

Pokud se rozhodneš pro druhou možnost, nespadni z bláta do louže. Nejprve si sedni někde, kde tě nikdo nebude rušit a napiš si důvody pro a proti. Proč chci opustit současné zaměstnání – to ti asi nebude dělat problém napsat i sto důvodů. 😀

Na druhou polovinu si nahoru napiš: Moje ideální zaměstnání a zde se můžeš zasnít:
1. V jaké oblasti by mělo být
2. Jaká by měla být pracovní doba
3. Jaký by měl být plat
4. Jaký by měl být kolektiv
5. Jaký profesní růst by měla nabízet

První otázka je nejdůležitější. Co bys chtěl dělat a ne to, co momentálně nabízí pracovní trh. Pokud se budeš orientovat na to, jaká práce je v nabídce a ne na to, co je tvoje vášeň, tak ti garantuji, že v krátkém čase budeš znovu do práce chodit s nechutí.

Rozhodni se správně, rozhodni se pro svou vášeň. Vášeň je ta práce, kterou by si byl ochoten dělat i zdarma. Důkladně se zamysli: co tě vysloveně baví dělat? Co by si byl ochoten dělat i zdarma 24 hodin denně? Při jaké činnosti zapomeneš úplně na čas a nedokážeš skončit?

A prosím tě, nebuď vůbec kritický: Neexistuje skutečná vášeň, za kterou by někdo nechtěl zaplatit. Zatím jen ty nevíš, kde jsou zákazníci a jak je oslovit. Pamatuj:

Neexistuje nepřekonatelný problém, existují jen nesprávné otázky.

Polož si první otázku: Existuje v mé současném zaměstnání činnost, která by byla v souladu s mou vášní? Existuje v mém současném zaměstnání pracovní pozice, která by naplnila mou vášeň?
Pokud ano, tak máš v ruce výhru, protože máš cíl. Cíl získat práci, která je i tvou vášní aniž by si změnil zaměstnavatele.

Pokud si přesvědčen, že svou vášeň můžeš realizovat jen někde jinde, tak se začni rychle poohlížet po firmě, která by tě mohla zaměstnat. Existuje taková společnost? Co pro to musíš udělat, aby ses v ní mohl zaměstnat? Začni tvrdě pracovat na získání této pozice. Zjisti si, co všechno obnáší tato práce, doplň si znalosti a začni bombardovat personální neodolatelnými nabídkami. Jednoduše bojuj za svou vášeň.

Co však dělat v případě, že tvoje vášeň není v pracovních pozicích žádné tobě známé firmy? Vytvoř si vlastní pracovní pozici, najdi možnost, jak dostat zaplaceno za to, co děláš ze srdce rád. Žádný strach, lidé vždy vycítí tvé nadšení a dokáží ohodnotit kvalitu.

Začni hledat a najdeš. Důležité je aplikovat Tajemství řízení. Být vždy proaktivní. Přemýšlet jak se to dá a každou překážku brát jako výzvu.

Jak se to dá? Jak bych to mohl překonat?
Jak bych získal potřebné znalosti pro práci mých snů?
Jak bych mohl realizovat svou vášeň, dělat to co mě baví a ještě za to dostat zaplaceno?

Neexistují problémy, existují pouze překážky, které se dají přeskočit, obejít, podlézt nebo v nejnutnějším případě rozbít.
Vše se dá vyřešit, pokud se chce. Pokud začneš hledat řešení, zařadíš se mezi 10% lidí, kteří mají svůj život pod kontrolou.

Držím Ti palce a přeji hodně úspěchů u kormidla Tvého života.

Mohlo by vás zaujímať

Jak si poskládat web, který IHNED PRODáVá - VIDEONÁVOD

x