Existuje spousta věcí, které majitel webové stránky může chtít sbírat: sdílení, lajky, fanoušky… ale nad tím vším jsou emailoví odběratelé. Emaily jsou efektivní, protože emailová schránka je více chráněné místo. Když někomu pošlete email, nemusíte soutěžit s dalšími 400 přáteli na Facebooku.

Emaily jsou přímá linka k uším vašich odběratelů a protože se zapsali do vašeho seznamu, jsou ochotni a dychtiví slyšet to co jim chcete říct.

Budování vašeho emailového seznamu je ta těžší část, a proto jsme (elegantthemes) pro vás vytvořili Bloom. Strávili jsme mnoho měsíců při tvorbě obsáhlého email opt-in pluginu pro WordPress, který se honosí množstvím vysoce efektivních opt-in typů a předpřipravených šablon.

Nezapomněli jsme ani na úžasné statistiky, které vám pomohou vyhodnocovat vaše kampaně. Najdete zde také pokročílé nastavení cílení, které vám dává plnou kontrolu nad tím kdy a kde se vaše opt-in formuláře objeví. Pokud jste ještě nezačali budovat vás emailový seznam, tak dnes je ten správný den.

Typy opt-in formulářů

Různé weby, stránky a články si mohou žádat jiná nastavení na cílení. Proto jsme do Bloomu zakomponovali velký výběr opt-in typů, které mohou být využívány na zobrazení vašich opt-in formů.

Pop-up okno

Bloom vám umožní vytvořit opt-in pop-up okna, které mohou být aktivované po určité časové prodlevě. Objeví se, až se uživatel dostane na konec článku, stránky nebo dokonce, když napíše komentář nebo si něco koupí. Tohle je velice efektivní způsob jak generovat konverzi.

Opt-in Fly-in okno

Dává vašim návštěvníkům extra pošťouchnutí s přívětivým fly-in okénkem, které vyklouzne zespodu prohlížeče nahoru. Tyto velice efektivná okénka mohou být spuštěna na základě kombinací různého chování uživatelů. Dává vám možnost oslovit uživatele zajímavými nabídkami.

Formuláře v obsahu

Opt-in formuláře mohou být umístěné absolutně kdekoliv pomocí Bloom shortcodů. Vytvořte si mnoho různých opt-in formulářů a vkládejte je do různých článků, stránek nebo jednoduše kopírujte a vkládejte shortcody do WordPress textového editoru.

Opt-in formulář pod obsahem

Umístění opt-in formuláře pod váš článek je úžasný způsob, jak podpořit návštěvníky, aby se stali vašimi odběrately. Když si návštěvník přečte celý článek, pozvěte ho, aby se zapojil do vašeho emailového seznamu! Tohle funguje suprově!

Widget opt-in formulář

Bloom vám usnadňuje vkládání opt-in formulářů do widgetu. Vytvořte různé opt-in formuláře a umístěte je do patičky nebo sidebaru vaší stránky.

Opt-in k otevření obsahu

Žádost o zapsání se do vašeho seznamu před získaním přístupu k vašemu prémiovému obsahu je skvělý způsob, jak si zvětšovat odběratelskou základnu. Zamčený obsah funguje jako zeď mezi vaším obsahem a návštěvníky. Máte eBook zdarma nebo online kurz? Proč nepřeměnit váš zdroj zdarma v nový emailový kontakt, který pomůže vašemu byznysu.

Pop-up a Fly-in spouštěče

Když přijde na zvyšování vaší konverze, Bloom spouštěče fungují spolehlivě. Spouštěče vám pomohou se zaměřit na určitou interakci od uživatele, kterému pak můžete zobrazovat vaše nabídky. Vytvořte opt-in popup pro váš blog, který se zobrazí po přečtení vašeho článku. Následně můžete vytvořit popup, které nabízí zákazníkovi 10% na další nákup hned po dokončení aktuální transakce. Přeměnte čitatele ve fanoušky a zákazníky ve vracející se zákazníky.

Spouštěč po časové prodlěvě

Ukažte vašim návštěvníkům opt-in formulář po určité časově prodlevě

Spouštěč na konci stránky

Umístění opt-in formuláře na konec článku nebo stránky je dobrý čas a místo umožnit návštěvníkům zapsat se do vašeho emailového seznamu

Spouštěč Po % Skrolování

Tento spouštěč vám umožní zobrazovat opt-in pop-up nebo fly-in formuláře, pokud návštěvník sjede na stránce určitou % hranici.

Spouštěč Po napsání KOMENTÁŘE

Zapnutí tohoto spouštěče zobrazí komukoli, kdo okomentuje článek nebo stránku pop-up nebo fly-in opt-in formulář. Tohle je úžasná cesta, jak cílit na uživatele, kteří ukázali velký zájem o váš obsah.

Spouštěč Po Koupi

Po tom, co si návštěvník koupí produkt z vašeho webu je vynikající doba, nabídnout mu slevu výměnou za zapsání se do vaší emailové databáze. Přidáním do prodejního autoresponderu jej informujete o vašich produktech a nabídkách.

Spouštěč Po neaktivitě

Jestli je po nějakou dobu kurzor návštěvníka neaktivní, Bloom může zobrazit opt-in pop-up nebo fly-in formulář pro opětovné získání pozornosti.

Bloom bezproblémově integruje většinu nejpopulárnějších email marketingových systémů. Jednoduše přidejte váš účet v nástěnce Bloomu a začnětě navyšovat váš seznam. Bloom dokonce shrnuje data do přehledných statistik, jako například počet odběratelů a růst. V budoucnu budeme přidávat podporu pro další email marketingové systémy!

16 Email marketingových poskytovatelů

Velké množství nastavení vzhledu

Nikdy nepodceňujte sílu dobrého vzhledu. Dobře upravený opt-in formulář vám pomůže získat důvěru a navýšit konverzi. Strávili jsme mnoho času, abychom se ujistili, že opt-in formy, které vytvoříte, budou vypadat úžasně a zároveň zůstanou neuvěřitelně flexibilní. Bloom obsahuje nepřeberné množství různých vzhledových nastavení, umožňuje vám přizpůsobit si každý aspekt vašeho opt-in formuláře.

Pro začátek můžete vybírat ze 115 předpřipravených šablon

Bloom obsahuje 115 předpřipravených šablon, které vám pomohou vytvářet opt-in formuláře v několika málo sekundách. Každá šablona může být upravena zcela podle vašich představ.

Vyberte si ze TŘÍ možných umístění

V závislosti na pozici a typu opt-in formuláře máte možnost umístit pole pro email dolů nebo na strany. S Bloomem máte 3 možnosti: vespod, nalevo nebo napravo.

Ohraničení formuláře

Vyberte si z 5 různých typů ohraničení s plnou kontrolou, kterých hran se ohraničení bude týkat.

Kraje formuláře

Bloom umožňuje 6 typů různých stylů pro kraj formuláře. Každý z nich můžete kombinovat z různým umístěním polí pro vyplnění jména nebo emailu.

Umístění obrázku

Do opt-in formuláře si můžete přidat jakýkoli obrázek . Zárověn máte možnost určit jeho umístění. Může se zobrazovat nalevo, napravo, nad nebo pod obsahem.

Neomezené barevné kombinace

Kromě možnosti změnit barvu ohraničení, hran, polí formuláře, textu, máte také možnost vybrat si barvu jakékoli dalšího prvku. Užijte si neomezené barevné kombinace každého prvku vašeho opt-in formuláře.

Rozsáhlý výběr druhů písma

Bloom má 80 druhů písma. Je to jedna z možností, která vašim formulářům dává osobitý ráz.

ŠIROCE nastavitelné možnosti zobrazování

Když vytváříte opt-in formulář s pomocí Bloomu, máte kompletní kontrolu na tím, kde se formulář objeví. Možnosti zobrazování jsou používány k nastavení místa a času zobrazení formuláře. Vaše formuláře se mohou zobrazovat na celém webu nebo jen v některých článcích nebo typech článků.

Nastavení zobrazování pro kategorie a typy článků

Bloom nastavení zobrazování vám dává možnost pro zobrazení opt-in formuláře pro typ článků a zároveň pro specifickou kategorii.

Zobrazení jen v určitých článcích a stránkách

Nejen, že si můžete vybrat, ve kterých typech článků a kategorií se opt-in formuláře budou zobrazovat. Také můžete zahrnout nebo vyloučit konkrétní články nebo stránky. Je to další možnost navíc, která vám dává absolutní kontrolu nad tím, kde se formuláře budou zobrazovat.

Bloom nástěnka

Nastavení a řízení Bloom nastavení je vše jen ne komplikované. Ve WordPress nástěnce jsme vytvořili položku pro snadný přístup k vašim účtům, seznamům, opt-in formulářům, konverzím a datům.

Přidávejte, upravujte a sledujte vaše účty

Můžete přidat neomezený počet účtů různých email marketingových poskytovatelů a Bloom je přehledně uspořádá. Když vytváříte opt-in formulář, můžete si si vybrat z jakéhokoli seznamu nebo dokonce si za pochodu vytvořit nový účet.

Bloom dokáže jednoduše zduplikovat už jednou vytvořený opt-in formulář. To vám ušetří mnoho času a úsilí při tvorbě vzhledu. Stačí jen kliknou na ikonu duplikace a budete si moct vybrat do jakého typu opt-in formuláře duplikovat při zachování vzhledu a nastavení zobrazování. Vytvořte perfektní pop-up okno a pak ho duplikujte do perfektního fly-in okénka. Tohle je perfektní způsob, jak tvořit různé typy opt-in formulářů při zachování stejného vzhledu na celém webu.

Duplikace opt-in formulářů

Zvyšte konverzi pomocí A/B testování

A/B testování dává možnosti duplikace úplně nový rozměr. A/B testování je vynikající věcička, která vám může výrazně dopomoci k efektivním opt-in formulářům. Pomáhá vám zjistit, který opt-in formulář je nejefektivnější.

Neomezeně možností

S pomocí Bloom A/B testovacího systému můžete vytvářet různé varianty opt-in formulářů na testování nadpisů, barev, nabídek a možností zobrazování. Tyto různé varianty budou zobrazeny různým návštěvníkům a jejich konverzní poměr bude navzájem srovnán.

VýběR výherce

Za nějaký čas můžete vidět, která varianta je nejefektivnější a můžete ji vybrat jako hlavní verzi.

Konverze a statistiky

Je skoro nemožné upravovat a vylepšovat způsob cílení na vaše návštěvníky bez různých dat, pomocí kterých zjistíte kdy, kde a jak došlo ke konverzi. Proto jsme pro vás vytvořili rozsáhlou nástěnku statistik, která vám umožňuje pohled na výkon v reálném čase.

Import a export dat z Bloomu

Bloom umožňuje import a export vašich dat z jednoho webu na druhý. Nejen kvůli migraci, ale je to skvělý způsob, jak pravidelně zálohovat nastavení a data Bloomu.

Responzivita

Uvědomujeme si, že vaše opt-in formuláře musí být čitelné a přístupné ze všech zařízení a aby se návštěvníkům zobrazovaly bezchybně. Bloom opt-in formuláře a nástěnka je plně responzivní a vypadají skvěle na všech mobilních zařízeních i s těmi nejjemnějšímimi displeji.

Hodiny důkladných videonávodů

Vytvořili jsme dokumentaci, která popisuje vlastnosti Bloomu od A až po Z. Není tady nic co byste se nenaučili z našich „Krok za krokem“ videonávodů.

Mohlo by vás zaujímať

Jak si poskládat web, který IHNED PRODáVá - VIDEONÁVOD

x